Girls basketball State finals
Girls basketball
State finals
DIVISION I
KETTERING FAIRMONT 52, TWINSBURG 48
Kettering Fairmont (27-1) -- Shafer 0-2 1-2 1, Welch 1-2 2-4 4, Waterman 7-12 10-11 24, Skipper 2-6 4-4 10, Westbeld 6-12 1-2 13. Totals -- 16-34 18-23 52.
Twinsburg (29-1) -- Morrissette 9-17 5-5 27; Dunnigan 1-2 0-0 2, Durdan 1-7 0-0 2, Thompson-Smith 3-6 3-3 9, Reid 4-4 0-1 8, Howard 0-2 0-0 0. Totals -- 18-38 8-9 48.
Halftime -- Twinsburg 24-22. 3-point goals -- KF 2-7 (Shafer 0-1, Skipper 2-5, Westbeld 0-1); T 4-9 (Morrissette 4-6, Durdan 0-2, Thompson-Smith 0-1). Rebounds -- KF 21 (Westbeld 12); T 21 (Reid 7). Assists -- KF 8 (Welch 4); T 2 (Morrissette, Dunnigan 1). Total fouls -- KF 11; T 17.
DIVISION II
HATHAWAY BROWN 56, WEST HOLMES 44
West Holmes (28-2) -- Molnar 3-6 0-0 6; Strother 4-7 1-2 10, Vess 1-5 2-2 4, Snyder 4-10 0-0 8, Morrison 5-11 0-0 13, Macaulay 1-2 1-2 3, Wright 0-4 0-0 0 Totals--18-45 4-6 44
Hathaway Brown (22-6) -- Smith 3-8 5-9 11, Solano 4-6 1-4 9, Brzozowski 1-6 5-6 8, Poland 4-5 0-0 8, Marshall 4-10 9-15 17, Roman 1-3 0-0 3. Totals--17-38 2-34 56.
Halftime -- HB 28-18. 3-point goals -- WH 4-12 (Strother 1-2, Morrison 3-7, Wright 0-3); HB 2-11 (Solano 0-2, Brzozowski 1-5, Poland 0-1, Roman 1-3). Rebound -- WH 27 (Snyder 6); HB 30 (Marshall 18). Assists -- WH 9 (Wright 3); HB 7 (Smith, Solano 2). Total fouls -- WH 23; HB 10.
DIVISION III
ANNA 67, AFRICENTRIC 49
Anna (26-4) -- Huber 1-7 13-18 15, Blankenship 1-3 0-1 2, Billing 6-7 5-7 17, C. Bensman 7-16 7-7 21, Noffsinger 3-8 2-2 8, A. Bensman 2-3 0-1 4, C. Bensman 0-1 0-0 0. Totals -- 20-45 27-36 67.
Africentric (22-6) -- Jones 1-7 1-3 3, Seward 4-11 2-2 10, Parks 0-7 1-2 1, Harley 5-13 0-0 10, Hill 9-22 1-4 19, Johnson 0-2 2-2 2, Johnson 0-2 2-2 2, Stith 1-4 0-0 2, Gilliam 0-1 0-0 0, Franks 1-3 0-0 2. Totals 21-70 7-13 49.
Halftime -- Anna 23-20. 3-point goals -- Anna 0-2 (Bensman 0-1, Noffsinger 0-1); Afr 0-10 (Seward 0-2, Parks 0-2, Harley 0-2, Johnson 0-2, Stith 0-1, Gilliam 0-1). Rebounds -- Anna 47 (Huber 9); Afr 36 (Hill 13). Assists -- Anna 13 (Huber 6); Afr 5 (Hill 2). Total fouls -- Anna 15; Afr 26.
DIVISION IV
FORT LORAMIE 57, BERLIN HILAND 42
Fort Loramie (27-3) -- Westerheide 1-4 2-2 4, Rose 5-13 8-8 19, Boerger 2-7 0-2 5, Meyer 4-6 2-2 10; Ordean 4-5 1-1 9, Imwalle 2-4 0-0 4, Holdheide 1-1 0-0 2, Brandewie 1-1 2-2 4. Totals -- 20-42 15-17 57.
Berlin Hiland (26-4) -- Yoder 2-3 0-0 5, Schlabach 2-7 0-0 5, Hochstetler 9-25 2-3 23, Beachy 0-3 1-2 1,Goings 0-4 0-2 0, Schrock 1-5 0-0 2, Nickol 1-2 0-0 2, Goings 2-3 0-2 4. Totals -- 17-52 3-9 42.
Halftime -- Fort Loramie 22-19. 3-point goals -- FL 2-7 (Rose 1-2, Boerger 1-2, Imwalle 0-2, Benanzer 0-1); BH 5-17 (Yoder 1-1, Schlabach 1-3, Hochstetler 3-9, Beachy 0-2, Schrock 0-1, Nickol 0-1). Rebounds -- FL 32 (Meyer 11); BH 30 (Hochstetler, Goings 6). Assists -- FL 11 (Rose 5); BH 11 (Rose 5). Total fouls -- FL 9; BH 14.
Boys basketball
Regional finals
DIVISION I
Region 1
Overtime
Rogers15 15 18 4 11--63
Brecksville8 15 20 9 9--61
Rogers (20-7): Dailey 2-0-4, Gilmer 2-1-5, Kynard 7-2-20, Owens 4-4-14, Pratt 6-6-18, Williams 1-0-2
Brecksville (23-4): Balhorn 1-0-2, Chrzanowski 9-4-23, Csuhran 5-2-16, Ti.Tupa 2-0-6, To.Tupa 3-0-9, Ty.Tupa 2-0-5
Region 2
Shaker Heights12 9 15 20--56
Mentor20 18 20 18--76
Shaker Heights (20-7): Ahmad 4-5-13, Blackwell 2-2-6, Hurley 5-1-11, Leach 4-5-15, Mays 1-0-2, Pope 1-0-3, Roy 2-2-6
Mentor (23-5): Berger 1-0-3, Foreman 4-5-14, Fritts 2-5-9, Gallagher 2-1-6, Krizancic 6-0-17, McClure 4-0-10, Nelson 0-4-4, Potter 4-3-13
Region 3
Cols. Northland 62, Gahanna Lincoln 53
DIVISION II
Region 5
Warrensville10 17 5 16--48
SVSM16 8 14 19--57
Warrensville Heights (17-10): Brown 0-2-2, Franklin 3-2-8, Goodwin 10-0-24, Hall 2-0-5, Howze 2-3-7, McGhee 1-0-2
St. Vincent-St. Mary (18-9): Bickley 0-4-5, Hargrove 2-1-5, Hudson 3-1-7, Junius 1-1-3, King 5-1-11, Wells 8-4-20, Woodridge 2-2-7
Region 6
Cols. Watterson 57, Lima Bath 47
Region 7
Vincent Warren 49, New Philadelphia 47
Region 8
Kettering Alter 60, Day. Dunbar 59
DIVISION III
Region 9
LaBrae17 10 18 14--59
Beachwood0 4 6 20--30
LaBrae: Aldridge 4-5-14, Brown 7-1-15, Clevenger 0-1-1, Hall 1-0-2, Hyland 1-1-3, Jenkins 0-1-1, Middleton 2-0-4, Richards 1-0-2, Richardson 7-1-15, Shiamone 1-0-2
Beachwood (23-4): Davis 2-5-9, Gottfried 1-0-2, Richardson 1-3-5, Stevens 2-8-12, Tramer 1-0-2
Region 10
Ottawa-Glandorf 60, Bloom-Carroll 56 (OT)
Region 11
Ironton 66, Oak Hill 49
Region 12
Versailles 56, St. Bernard Roger Bacon 53
Indoor track
OATCCC INDOOR CHAMPIONSHIP
At Stile Field House, U. of Akron
BOYS
Division I
How they finished: 1. St. Edward 72; 2. Mason 38; 3. Solon 37; 4. Wyane 321/2; 5. Cleveland John F. Kennedy) 31; 6. Granville 29; 7. Austintown-Fitch 27; 8. Westerville North 25; 9. Glenville 23; 10. St. Ignatius 20; 11. Cleveland Heights 16; 12. (tie) Lancaster, Lexington 15; 14. (tie) Hudson, Midpark 14; 16. Medina 13; 17. Pickerington North; 18; 18. (tie) Mentor, New Albany 11; 20. Olentangy Orange. Area schools: 25. Twinsburg 8; 30. (tie) Wadsworth 5; 40. (tie) Eucld 3; 48 (tie) Mayfield 2; 52. (tie) Strongsville, Avon Lake 1.
4x200: 1. Cleveland Heights (Jones, Gibson, Hudson, McShepard) 1:28.96; 2. Austintown-Fitch 1:29.58; 3. Solon (Hicks, Crenshaw, Crenshaw, Bolden) 1:29.61; 4. Glenville (Smith, Hickman, Jackson, Riggs) 1:29.63; 5. St. Edward (Crawford, Schenkelberg, Clark, Young) 1:29.77. 60 hurdles: 1. Wasik (St. Edward) 7.97; 2. Maiden (Mason) 8.08; 3. Ortz (Aust-Fitch) 8.13; 4. Rogerson (Granville) 8.23; 5. Frye (New Albany) 8.38. 60: 1. Crenshaw (Solon) 6.82; 2. Crawford (St. Edward) 6.93; 3. Johnson (Syl. Southview) 6.95; 4. Chanatry (Mason) 6.97; 5. Young (St. Edward) 6.98. 4x800: 1. Solon (Hansen, Riordan, Zimmers, Blank) 7:58.01; 2. St. Ignatius (Miller, Arquillo, Politowicz, Bartram) 8:01.94; 3. Westerville North 9:02.60; 4. Twinsburg (Crichlow, King, Schank, Scanlon) 8:03.40; 5. Mason 8:03.76. 1600: 1. Dumford (Wester. North) 4:10.35; 2. Hadley (Boardman) 4:12.80; 3. Mau (Hudson) 4:18.02; 4. Hoffman (Arch. Moeller) 4:18.33; 5. Hall (St. Xavier) 4:22.19. 400: 1. Smith (John F. Kennedy) 48.48; 2. Riggs (Glenville) 49.63; 3. Antonio (Hudson) 49.67; 4. Trent (Pickerington) 49.71; 5. Switzer (Lexington) 49.96. 800: 1. Sparks (Lancaster) 1:53.91; 2. Seitzer (Renoldsburg) 1:54.32; 3. Navratil (St. Edward 1:56.49; 4. Winkler (Wadsworth) 1:57 04; 5. Justus (Syl. Southview) 1:57.64. 200: 1. Lenfest (Granville) 21.75; 2. Young (St. Edward) 21.79; 3. Crawford (St. Edward) 22.13; 4. Hytchye (LaSalle) 22.19; 5. Crenshaw (Solon) 22.19. 3200: 1. Clark (Mason) 9:35.60; 2. Ford (Westerville North) 9:35.61; 3. Knapik (Hill Davidson) 9:37.71; 4. Molnar (Lexington) 9:38.78; 5. Mandel (Dublin Jerome) 9:42.05. 4x400: 1. Granville 3:24.13; 2. Glenville (Robinson, Overton, Riggs, Jackson) 3:24.44; 3. Mason 3:24.71; 4. St. Ignatius (Norris, Jeffries, M. McVey, T. McVey) 3:25.38; 5. Wayne 3;26.93. High jump: 1. Fridley (Logan) 6-8; 2. Harris (Pick. North) 6-8; 3. Frye (New Albany) 6-7; 4. Wasik (St. Edward) 6-6; 5. Ortz (Aust.-Fitch) 6-4. Pole vault: 1. Owens (Midpark 15-6; 2. Moushey (Westerville Central) 15-6; 3. (tie) Schrader (Olentangy), Richardson (Olentangy), Hutchinson (Medina) 14-6. Long jump: Smith (John F. Kennedy) 22-61/4; 2. Latimer (Wayne) 22-31/2; 3. Henderson (Lexington) 21-111/4; 4. Hicks (Solon) 21-43/4; 5. Baty (Thomas Worth.) 20-113/4. Shot put: 1. Maurins (Mentor) 60-91/2; 2. Zedella (St. Edward) 60-41/4; 3. Kavalic (St. Ignatius) 55-71/4; 4. Hierholzer (Medina) 54.111/2; 5. Daniels (Canton McKInley) 54-101/2. Weight throw: 1. Zedella (St. Edward) 76-7; 2. Price (Aust-Fitch) 69-10; 3. Peterson (Wayne) 69-2; 4. Dexter (Lancaster) 68-5; 5. Wilks (Marlington) 66-5. Triple jump: 1. Latimer (Wayne) 44-6; 2. Smith (John F. Kennedy) 43-101/2; 3. Pavliga (Carroll) 42-4; 4. Parker (Olentangy Orange) 41-11; 5. Baty (Thomas Worthingon) 41-81/2.
Division II/III
How they finished: 1. Eastwood 36; 2. Warren JFK 33; 3. Dunbar 23; 4. Maplewood 22; 5. (tie) Sherwood Fariveiw, Waverly 20. 7. (tie) Liberty-Benton, Orange, St. Vincent-St. Mary 19; 10. St. Thomas Aquinas 18; 11. (tie) Benedictine, Lakewood-Hebron, Harvest Prepatory School 17; 14. Tri-Village 16; 18. (tie) Cuyahoga Valley Christian Acadmey, Independence, Colonel Crawford, Covington 12. Area schools: 23. (tie) Crestwood, Holy Name; 27. (tie) Rootstown, Cleveland Central Catholic 9; 35. (tie) Chagrin Falls 7; 50. (tie) Gilmour Academy, Trinity 3; 64. Woodridge 1.
4x200: 1. Dunbar 1:30.50; 2. Norwayne 1:31.96; 3. Benedictine (Clark, Bottoms, Glanton, Woodson) 1:32.35; 4. Eastwood 1:32.80; 5. Holy Name (Smiley, Smith, Davis, Husain) 1:33.84. 60 hurdles: 1. Zallow (JFK) 8.06; 2. Martin (Colonel Crawford) 8.15; 3. Wislon (Stivers) 8.21; 4. Moore (Seneca East) 8.22; 5. Moore (Bishop Hartley) 8.29. 60: 1. Campbell (SVSM) 6.89; 2. Carter (Orange) 6.94; 3. Zallow (JFK) 6.96; 4. Tobin (Sher. Fairview) 7.0; 5. Zallow (JFK) 7.04. 4x800: 1. Maplewood 8:10.13; 2. Perkins 8:13.50; 3. CVCA (Bockoven, LeBay, Schwarz, Adams) 8:15.77; 4. Shawnee Springfield 8:18.79; 5. Unioto 8:19.40. 1600: 1. Glines (St. Thomas Aquinas) 4:21.53; 2. Murphy (Tri-Village) 4:26.05; 3. Iacofano (SVSM) 4:30.53; 4. Avers (Otsego) 4:31.43; 5. Richter (Unioto) 4:31.89. 400: 1. Tobin (Sher. Fairview) 49.03; 2. White (Covington) 49.54; 3. Bottoms (Benedictine) 50.12; 4. Helms (Liberty) 50.29; 5. Lavender (Steubenville) 50.31. 800: 1. Hartman (Maplewood) 1:57.22; 2. Murphy (Tri-Village) 1:57.97; 3. Clay (Rossford) 1:57.98; 4. Mack (Lakewood-Hebron) 12:59.06; 5. Fickert (Covington) 2:00.32. 200: 1. Johnson (Harvest Prep) 22.21; 2. Zallow (JFK) 22.43; 3. Husain (Holy Name) 22.47; 4. Tobin (Sher. Fairview) 22.62; 5. Yousey (Harvest Prep) 22.65. 3200: 1. Polman (Independence) 9:29.23; 2. Glines (St. Thomas Aquinas) 9:39.40; 3. Nichols (South Range) 9:43.28; 4. Hemmelgarn (St. Henry) 9:45.14; 5. Boyer (East Liverpool) 9:48.48. 4x400: 1. Lakewood-Hebron 3:31.32; 2. Cleveland Central Catholic (Brown, Flynn, King, Stoner) 3:32.32; 3. Eastwood 3:32.47; 4. Benedictine (Glanton, Bottoms, Williams, Clark) 3:32.89; 5. Dunbar 3:32.91. High jump: 1. Stair (Triway) 6-6; 2. (tie) Mankovecky (Bish. Watterson), Conte (Chagrin Falls) 6-4; 4. Miller (Liberty Benton) 6-4. Pole vault: 1. Cornwell (Liberty Benton) 14-9; 2. Gregg (Seneca East) 14-6; 3. Fox (Cambridge) 14-6; 4. Crouse (Licking Valley) 14-3; 5. Majoy (Huron) 14-3. Long jump: 1. Carter (Orange) 23-11/4; 2. Coleman (Lima Central) 23-01/4; 3. Snowden (Eastwood) 21-91/2; 4. Robinson (Licking Valley) 21-41/2; 5. Hoodlebrink (Eastwood) 20-91/2. Shot put: 1. Dyke (Waverly) 61-11/2; 2. Levering (River Valley) 58-01/2; 3. Mawhirter (Perkins) 57-101/2; 4. Paliscak (Rootstown) 57-71/4; 5. Demaline (Liberty Center) 55-41/2. Weight throw: 1. Dyke (Waverly) 70-9; 2. Monroe (Crestwood 67-9; 3. Lydum (Defiance) 64-7; 4. Bryer (Genoa) 61-1; 5. Jury (Colonel Crawford) 59-10. Triple jump: 1. McKinney (Chaminade Julienne) 43-11/4; 2. Snowden (Eastwood) 42-101/2; 3. Scott (Dunbar) 41-01/2; 4. Snowdon (Eastwood) 41-01/4; 5. Goble (McClain) 40-9.
GIRLS
Division I
How they finished: 1. Solon 601/2; 2. Chardon 33; 3. Sycamore 29; 4. Gahanna Lincoln 25; 4. Big Walnut 25; 6. Cuyahoga Falls 211/2; 7. Reynoldsburg 21; 8. Austintown-Fitch 20; 9. (tie) Beaumont, Amherst 18; 11. (tie) Perrysburg, Southview) 16; 13. (tie) Chllicothe, Wayne 14; 15. Dublin Coffman 13; 16. Pickerington Central 121/2; 17. (tie) Mason, Olentangy, Hilliard Davidson 12; 20. (tie) Shaker Heights, Avon Lake, Massillon Perry 11. Area schools: 23 (tie) Green 10; 31 (tie) Nordonia, West Geauga 8; 35. (tie) Brunswick 6; 39. (tie) Hoban 39; 43. (tie) Twinsburg, Bay 3; 52. (tie) Medina, Buchtel 2; 56. (tie) Strongsville 11/2; 58. St. Joseph Academy 1.
4x200: 1. Pickerington Central 1:42.05; 2. Beaumont (Johnson, Cannata, Zippert, Baechle) 1:43.88; 3. Gahanna Lincoln 1:44.12; 4. Solon (McCoy, Kandakai, Jones, Butler) 1:44.39; 5. Austintown-Fitch 1:44.91. 60 hurdles: 1. Powell (Winchester) 8.67; 2. Richardson (West Geauga) 8.75; 3. Bauman (Olentangy 8.94; 4. Daniels (Gahanna Lincoln) 9.14; 5. Bower (Austintown-Fitch) 9.25. 60: 1. Gause (Reynold) 7.64; 2. Ferrante (Chardon) 7.67; 3. Johnson (Beaumont) 7.71; 4. Heath (Lakota East) 7.74; 5. Osborne (Chillicothe) 7.84. 4x800: 1. Perrysburg 9:32.45; 2. Sylvania Northview 9:33.81; 3. Solon (Sandridge, J. Haiss, Wise, T. Haiss) 9:39.43; 4. Westerville North 9:40.24; 5. Hilliard Davidson 9:41.26. 1600: 1. Haiss (Solon) 5:13.49; 2. Wallace (Reynold) 5:14.52; 3. Clody (Perrysburg) 5:16.69; 4. Sandlin (Ga. Lincoln) 5:16.78; 5. Studebaker (Centerville) 5:17.58. 400: 1. Winters (New Albany) 55.38; 2. Ferrante (Chardon) 55.97; 3. Duber (Homestead Falls) 58.03; 4. McDonald (Nordonia) 58.14; 5. Robb (Watkins Memorial) 58.50. 800: 1. Haiss (Solon) 2:13.89; 2. Hoover (Hilliard Davidson) 2:13.99; 3. Weber (Dublin Coffman) 2:14.08; 4. Genetin (Mass. Perry) 2:16.07; 5. Jennings (Centerville) 2:17.76. 200: 1. Osborne (Chillicothe) 24.73; 2. Ferrante (Chardon) 24.98; 3. Butler (Solon) 25.0; 4. Hannan (Dublin Coffman) 25.09; 5. Johnson (Beaumont) 25.20. 3200: 1. Heffernan (St. Ursula) 10:45; Siler (Sycamore) 11:09.33; 3. Murphy (Mason) 11:20.84; 4. Vince (Amherst) 11:25.11; 5. Menyhert (Sycamore) 11:25.46. 4x400: 1. Sycamore 3:58.29; 2. Gahanna Lincoln 4:01.77; 3. Solon (Butler, Jones, Wright, Haiss) 4:03.57; 4. Massillon Perry 4:04.15; 5. Brunswick 4:05.53. High jump: 1. Kasper (Amherst) 5-5; 2. Sares (Syl. Southview) 5-4; 3. Ginter (Olentangy) 5-4; 4. Pannell (Hoban) 5-2; 5. Monachino (Twinsburg) 5-2. Pole vault: 1. Estes (Green) 11-6; 2. Waibel (Cuyahoga Falls) 11-3; 3. (tie) Horrigan (Bowling Green), Rozsa (Cuyahoga Falls) 11-3; 5. Tatonetti (Chardon) 10-9. Long jump: 1. Small (Big Walnut) 18-8; 2. Reynolds (Shaker Heights) 17-5; 3. Porter (Cleveland Heights) 17-1; 4. Ferrante (Chardon) 16-93/4; 5. Harris (Sycamore) 16-63/4. Shot put: 1. Daniels (Olentangy) 44-111/2; 2. Bohan (Avon Lake) 40-11/2; 3. Gray (Solon) 39-71/2; 4. Freshkorn (Hmailton) 38-51/2; 5. Antill (Tri-Valley) 37-103/4. Weight throw: 1. Figueroa (Aust.-Fitch) 56-0; 2. King (Cuyahoga Falls) 54-3; 3. Avery (Wayne) 46-11; 4. Mansperger (Ashland) 46-6; 5. Helenthal (Ashland) 45.11. Triple jump: 1. Small (Big Walnut) 37-3; 2. Sares (Syl. Southview) 35-2; 3. Obi (Sonon) 34-93/4; 4. Thomas (Big Walnut) 34-51/2; 5. Williams (Wayne) 33-2
Division II/III
How they finished: 1. Chaminade Julienne 31; 2. Liberty-Benton 241/3; 3. Cuyahoga Valley Christian 24; 4. Granville 22; 5. Girard 21; 6. McComb 20; 7. Coldwater 19; 8. (tie) St. Thomas Aquinas, River Valley-Caledonia 17; 10. (tie) Beachwood, St. Vincent-St. Mary 16; 12. Stivers School for the Arts 14; 13. (tie) Crestwood, Ursuline, Covington, Toledo Christian 13; 17. Lake Catholic 12; 18. (tie) St. Clarisville, Labrae, John Glenn, 11. Area schools: 22. Keystone 101/2; 24. (tie) Vermilion 10; 30. (tie) Hawken, Gilmour Academy 9; 51. (tie) Lake Ridge Academy, Rootstown, Harvey 4; 59. Perry 31/2; 63. (tie) Woodridge 21/2.
4x200: 1. Granville 1:46.80; 2. Girard 1:47.11; 3. Beachwood (Pounds, Kahn, Perryman, Devaughn) 1:48.91; 4. Stivers School for the Arts 1:49.70; 5. Harvey (Rice, Kelley, Jones, Daniel) 1:50.10. 60 hurdles: 1. Gregory (John Glenn); 2. Siefring (Covington); 3. Gunther (Labrae); 4. Rice (John F. Kennedy); 5. Quillen (Keyston). 60: 1. Butler (Liberty Benton) 7.76; 2. Mitchell (Chaminade Julienne) 7.93; 3. Young (CVCA) 7.94; 4. Owens (Gilmour Academy) 7.96; 5. Bush (Canton South) 7.98. 4x800: 1. St. Vincent-St. Mary (Mendiola, Haas, Iacofano, Rossetti) 9:38.05; 2. Crestwood (Chiller, Midgley, Roberts, Soltis) 9:58.30; 3. St. Thomas Aquinas 10:00.34; 4. River Valley-Caledonia 10:00.89; 5. Gilmour Academy (Markel, Dolohanty, Whetstone, Markel) 10:03.70. 1600: 1. Vogel (West Liberty) 5:14.76; 2. Butler (Licking Valley) 5:18.35; 3. Markovich (Hawken) 5:19.73; 4. Castle (St. Clairsville) 5:20.13; 5. Kanney (Coldwater) 5:23.38. 400: 1. Powell (Ursuline) 59.31; 2. Bull (Lake Catholic) 59.64; 3. Wright (Loudonville) 59.80; 4. Watts (Gallia) 59.84; 5. Gregory (Lake Ridge Academy) 1:00.04. 800: 1. Lightfoot (Minerva) 2:16.44; 2. McKinney (Eaton) 2:16.75; 3. Pusateri (St. Thomas Aquinas) 2:19.75; 4. Welsh (St. Thomas Qauinas) 2:24.14; 5. Lukac (Liberty) 2:24.19. 200: Young (CVCA) 25.83; 2. Ayers (Bath) 26.01; 3. Bush (Canton South) 26.16; 4. Gunther (Labrae) 26.23; 5. Reynolds (Gibsonburg) 26.45. 3200: 1. Seas (Coldwater) 11:10.57; 2. Fowler (Fredericktown) 11:12.66; 3. Campbell (River Valley) 11:14.68; 4. Kanney (Coldwater) 11:14.70; 5. Wentworth (Garaway) 11:36.84. 4x400: 1. Girard 4:07.86; 2. Beachwood (Richardson, Hopson-Boyd, Devaughn, Perryman) 4:09.10; 3. St. Vincent-St. Mary (Mendiola, Iacofano, Haas, Rossetti) 4:12.73; 4. Granville 4:13.06; 5. Archbold 4:13.70. High jump: 1. Bartlome (Vermilion) 5-4; 2. Eberts (Sheridan) 5-3; 3. Wenning (Celina) 5-3; 4. Loeffler (Bloom-Carroll) 5-2; 5. Owings (Vinton County) 5-2. Pole vault: 1. Simmons (Fairless) 11-3; 2. Fisher (Stivers) 11-0; 3. Jarrett (Orrville) 10-6; 4. Schreck (Crestline) 10-0; 5. Ruffener (Wynford) 10-0. Long jump: 1. Mitchell (Chaminade Julienne) 17-101/2; 2. Young (CVCA) 17-43/4; 3. Holston (River Valley) 17-11/4; 4. Siefring (Covington) 16-103/4; 5. Keaton (Woodmore) 16-101/4; 6. Strable (Celina) 16-71/4. Shot put: 1. Leppelmeier (McComb) 45-3; 2. Svonavec (Garfield) 42-61/2; 3. Robinson (St. Clairsville) 42-33/4; 4. Grinnell (Sher. Fairview) 41-63/4; 5. Hallisy (Lake Catholic) 39-11/2. Weight throw: 1. Leppelmeier (McComb) 53-7; 2. Wall (Waverly) 48-6; 3. Streaker (Liberty Benton) 45-8; 4. Moffett (Hillsdale) 45-6; 5. Devincentis (Liberty Benton) 45-4. Triple jump: 1. Mitchell (Chaminade Julienne) 35-91/2; 2. Valigosky (Tol. Chr.) 33-53/4; 3. Firsdon (Eastwood) 32-3; 4. Westmeyer (Tol. Chr. 32-0; 5. Brown (Rootstown) 31-91/4.